O co jde?

FollowMe poskytuje kompletní řešení pro on-line přenos outdoorových závodů. Závodníci jsou vybaveni sledovacími jednotkami – GPS trackery, které nepřetržitě snímají jejich aktuální polohu. Ta je odesílána na server a zobrazena na online mapě společně s mezičasy, průběžnými výsledky a dalšími informacemi. Tuto službu dokážeme poskytnout v libovolném prostředí a umožnit tak sledování outdoorových závodů, expedic a sportovních projektů kdekoliv na světě.

Tracker

Malé, lehké a odolné zařízení odesílá aktuální informace o poloze závodníka. Používáme trackery využívající mobilní signál nebo satelitní trackery. Kompaktní rozměry, dlouhá výdrž baterie a možnost vyslání nouzového signálu je předurčují k využití v náročných terénech.

Mapa

V online mapě se zobrazují prošlé trasy závodníků společně s vytyčenou tratí. Každý účastník má svůj profil a fotografii. V mapě lze zobrazit časy k jeho jednotlivým polohám, průchody kontrolami a mnoho dalšího. Používáme více mapových podkladů, včetně těch nejlepších.

Výsledky

Systém automaticky počítá výsledky. Ty je možné filtrovat a řadit dle tras či kategorií, pořadí na kontrolách, počtu bodů a zobrazit další grafy. Přitom má nad pořadatel nad systémem plnou kontrolu. Jednorázové závody, série, etapové či bodovací závody - se vším si poradíme.

Jednoduchost sama

Jednoduchá obsluha

FollowMe vyžaduje minimální zásah ze strany pořadatele. Vše podstatné nastavíme my již před závodem. Na místě se jen zapnou trackery a můžete vystartovat.

Šetříme náklady

Žádný další hardware, žádná další obsluha! Měření zajistí virtuální kontroly. Velké možnosti propagace zvyšují viditelnost závodu a přitahují sponzory. Systém je volitelně (zdarma!) doplněn jednoduchým čipovým měřením. Znalost polohy všech závodníků šetří náklady i čas. Postačí tak jediný systém pro kompletní organizaci závodu, což znamená úsporu nákladů i času.

Kontrola a bezpečnost

S FollowMe máte neustálý přehled o všech závodnících. Ať už je ve hře špatné počasí, nejasné značení nebo si někdo zkracuje trasu. Znalost aktuální polohy zvyšuje bezpečnost všech účastníků.

Máte další otázky ohledně služby? Podívejte se do často kladených dotazů.

Musím mít u sebe mobilní telefon?

Nemusíte. Tracker funguje samostatně. Většinou používáme tracker, který odesílá data přes mobilní datové spojení – tedy potřebuje mobilní signál. Když tracker ztratí signál, data si uloží pro pozdější odeslání. V odlehlých oblastech používáme satelitní trackery, více o tom píšeme v části trackery .

Jak zapnu tracker?

Na horní straně má tracker tlačítko se symbolem vypínače. To stiskněte a dlouze podržte (cca 7s), než se tracker rozbliká. Tracker se vypíná kratším stiskem stejného tlačítka (cca 2s než se rozbliká červená kontrolka). Závodníci většinou tracker obdrží již zapnutý.

Jak poznám, že je tracker zapnutý?

Pokud svítí či bliká jakákoliv kontrolka, je tracker zapnutý. Pokud nic nebliká ani nesvítí, je vypnutý.

Jak je to s umístěním trackeru?

Jako u každého zařízení GPS, je viditelnost na oblohu zásadní. Máme několik vyzkoušených a spolehlivých umístění – na poruhu batoru, na rámu kola a další. Pro správné uchycení poskytujeme příslušenství.

Jak správně nastavím tracker?

Nijak. Zapůjčené trackery není třeba nijak nastavovat. Stačí je jen zapnout.

Jak dlouho vydrží baterie trackeru?

Při 1minutovém intervalu odesílání polohy přes 60 hodin (2,5 dne), při 2minutovém intervalu 120 hodin (5 dní). Standardně jsou trackery nastaveny na 2minutový interval. Optimální nastavení trackeru s vámi doladíme při objednávce.

Můžu si tracker půjčit pro osobní potřebu, i když nepořádám žádný závod? Dá se tracker koupit a službu FollowMe používat pravidelně?

Ano, obojí není problém. Trackery pronajímáme a prodáváme skupinám i jednotlivcům. V rámci pořizování trackerů se domluvíme na úpravě služby na míru vašim potřebám.

Na trackeru jsou dvě tlačítka a tři kontrolky. K čemu slouží?

Tlačítko se symbolem vypínače slouží k zapnutí a vypnutí trackeru. Další tlačítko je standardně deaktivované. Kontrolky se vztahují k baterii (červená), GPS (modrá) a signálu GSM (zelená). Při závodě se jimi nemusíte nijak zabývat. Stačí, když budete mít tracker zapnutý.

Lze se podle trackeru orientovat?

Nelze. Trackery neposkytují účastníkům žádné informace o poloze. Pouze vysílají polohu v pravidelných intervalech na server, kde je zpracována a zobrazena online na mapovém podkladu.