O co jde?

FollowMe poskytuje kompletní řešení pro on-line přenos outdoorových závodů. Závodníci jsou vybaveni sledovacími jednotkami – GPS trackery, které nepřetržitě snímají jejich aktuální polohu. Ta je odesílána na server a zobrazena na online mapě společně s mezičasy, průběžnými výsledky a dalšími informacemi. Tuto službu dokážeme poskytnout v libovolném prostředí a umožnit tak sledování outdoorových závodů, expedic a sportovních projektů kdekoliv na světě.

Tracker

Malé, lehké a odolné zařízení odesílá aktuální informace o poloze závodníka. Používáme trackery využívající mobilní signál nebo satelitní trackery. Kompaktní rozměry, dlouhá výdrž baterie a možnost vyslání nouzového signálu je předurčují k využití v náročných terénech.

Mapa

V online mapě se zobrazují prošlé trasy závodníků společně s vytyčenou tratí. Každý účastník má svůj profil a fotografii. V mapě lze zobrazit časy k jeho jednotlivým polohám, průchody kontrolami a mnoho dalšího. Používáme více mapových podkladů, včetně těch nejlepších.

Výsledky

Systém automaticky počítá výsledky. Ty je možné filtrovat a řadit dle tras či kategorií, pořadí na kontrolách, počtu bodů a zobrazit další grafy. Přitom má nad pořadatel nad systémem plnou kontrolu. Jednorázové závody, série, etapové či bodovací závody - se vším si poradíme.

Chytré řešení

Snadná obsluha

FollowMe nevyžaduje zásahy ze strany pořadatele. Vše podstatné nastavíme my již před závodem. Na místě se jen zapnou trackery a můžete vystartovat.

Šetříme náklady

Žádný další hardware, žádná další obsluha. Měření zajistí virtuální kontroly. Systém je možné zdarma doplnit jednoduchým čipovým měřením. Postačí tak jediný systém pro kompletní organizaci závodu, což znamená úsporu nákladů i času.

Efektivita a bezpečnost

S FollowMe máte neustálý přehled o všech závodnících i členech organizačního týmu. Ať už je ve hře špatné počasí, nejasné značení nebo si někdo zkracuje trasu. Znalost aktuální polohy zvyšuje bezpečnost účastníků a usnadňuje záchranné akce. Díky GPS sledování můžete lépe reagovat na aktuální situaci a řídit rozmístění dobrovolniků nebo fotografů.

Viditelnost a propagace

Živý on-line přenos násobně zvyšuje návštěvnost webových stránek závodu a je propojen se sociálními sítěmi. Platforma je přizpůsobená k propagaci partnerů. Stránku s trackingem je možné upravit na míru a přizpůsobit designu webu závodu.


Máte další otázky ohledně FollowMe? Podívejte se do často kladených dotazů.

Musím mít u sebe mobilní telefon?

Nemusíte. Tracker funguje samostatně. Většinou používáme tracker, který odesílá data přes mobilní datové spojení -tracker má vlastní SIMkartu. Když tracker ztratí signál, data si uloží pro pozdější odeslání. V odlehlých oblastech používáme satelitní trackery, více o tom píšeme v části trackery .

Jak se liší mobilní a satelitní tracker?

Rozdílů je mnoho, hlavní rozdíl však spočívá v tom, že mobilní tracker využívá k odesílání dat o poloze mobilní datovou síť. Není třeba mít 100procentní pokrytí, pokud ale v oblasti není žádný signál, tracker nebude fungovat. Satelitní tracker funguje všude – i v oblastech bez mobilního signálu. Pokud míříte mimo dosah mobilních sítí, nebo chcete mít jistotu. Satelitní tracker má navíc mnoho užitečných funkcí.

Jak zapnu tracker?

Na horní straně má tracker tlačítko se symbolem vypínače. To stisknete a dlouze podržíte, než se tracker rozbliká (cca 7s). Tracker se vypíná kratším stiskem stejného tlačítka než se rozbliká červená kontrolka (cca 2s). Závodníci většinou tracker obdrží již zapnutý.

Jak poznám, že je tracker zapnutý?

Pokud svítí či bliká jakákoliv kontrolka, je tracker zapnutý. Pokud nic nebliká ani nesvítí, je vypnutý.

Jak je to s umístěním trackeru?

Jako u každého GPS zařízení, je důležitá přímá viditelnost na oblohu. Máme několik vyzkoušených a spolehlivých umístění – na poruhu batoru, na rámu kola a další viz. video. Tracker není vhodné umisťovat do batohu či jinak zakrývat. Pro správné uchycení poskytujeme příslušenství.

Jak správně nastavím tracker?

Nijak. Zapůjčené trackery není třeba nijak nastavovat. Stačí je jen zapnout.

Jak dlouho vydrží baterie trackeru?

Při intervalu odesílání polohy každou minutu vydrží tracker přes 60 hodin (2,5 dne), při 2minutovém intervalu 120 hodin (5 dní). Standardně jsou trackery nastaveny na 2minutový interval. Optimální nastavení trackeru s vámi doladíme při objednávce.

Můžu si tracker půjčit pro osobní potřebu, i když nepořádám žádný závod? Dá se tracker koupit a službu FollowMe používat pravidelně?

Ano, obojí není problém. Trackery pronajímáme a prodáváme skupinám i jednotlivcům. Při půjčení nebo pořízení trackeru se domluvíme na úpravě služby na míru dle vašich potřeb.

Na trackeru jsou dvě tlačítka a tři kontrolky. K čemu slouží?

Tlačítko se symbolem vypínače slouží k zapnutí a vypnutí trackeru. Další tlačítko může mít různé funkce, ale standardně je deaktivované. Kontrolky se vztahují k baterii (červená), GPS (modrá) a signálu GSM (zelená). Při závodě se jimi nemusíte nijak zabývat. Stačí, když budete mít tracker zapnutý a správně umístěný.

Lze se podle trackeru orientovat?

Podle mobilních trackerů se orientovat nelze. Ty neposkytují účastníkům žádné informace o poloze. Pouze vysílají polohu v pravidelných intervalech na server, kde je zpracována a zobrazena na online mapovém podkladu. Naproti tomu satelitní trackery navigaci umožňují – lze navigovat na konkrétní souřadnice, nahrát do nich trasu nebo komunikovat s okolím. Satelitní trackery jsou mnohem více než jen trackery. Více o nich zde.