Chytré řešení

Snadná obsluha

FollowMe nevyžaduje zásahy ze strany pořadatele. Vše podstatné nastavíme my již před závodem. Na místě se jen zapnou trackery a můžete vystartovat.

Šetříme náklady

Žádný další hardware, žádná další obsluha. Měření zajistí virtuální kontroly. Systém je možné zdarma doplnit jednoduchým čipovým měřením. Postačí tak jediný systém pro kompletní organizaci závodu, což znamená úsporu nákladů i času.

Efektivita a bezpečnost

S FollowMe máte neustálý přehled o všech závodnících i členech organizačního týmu. Ať už je ve hře špatné počasí, nejasné značení nebo si někdo zkracuje trasu. Znalost aktuální polohy zvyšuje bezpečnost účastníků a usnadňuje záchranné akce. Díky GPS sledování můžete lépe reagovat na aktuální situaci a řídit rozmístění dobrovolniků nebo fotografů.

Viditelnost a propagace

Živý on-line přenos násobně zvyšuje návštěvnost webových stránek závodu a je propojen se sociálními sítěmi. Platforma je přizpůsobená k propagaci partnerů. Stránku s trackingem je možné upravit na míru a přizpůsobit designu webu závodu.


Máte další otázky ohledně FollowMe? Podívejte se do často kladených dotazů.

Jak se liší mobilní a satelitní tracker a který z nich potřebuji?

Mobilní tracker je závislý na mobilním signálu, satelitní tracker funguje všude, i v místech bez signálu. Půjčení mobilního trackeru je výrazně levnější, avšak satelitní trackery nabízí mnoho dalšího. Naše satelitní trackery Garmin InReach mini 2 fungují jako komunikátory – umožňují poslat i přijmout zprávy přes satelit, proto jsou jasnou volbou při cestách do odlehlých míst. Více o GPS trackerech.

Musím mít u sebe mobilní telefon?

Nemusíte. Mobilní i satelitní trackery fungují samostatně.

Lze se podle trackeru orientovat?

Podle mobilních trackerů se orientovat nelze. Ty neposkytují účastníkům žádné informace o poloze. Pouze vysílají polohu v pravidelných intervalech a ta se zobrazuje online na mapovém podkladu. Naproti tomu satelitní trackery navigaci umožňují – lze navigovat na konkrétní souřadnice, nahrát do nich trasu nebo komunikovat s okolím. Satelitní trackery toho umí více.

Jak je to s umístěním GPS trackeru?

Jako u každého GPS zařízení je důležitá přímá viditelnost na oblohu. Máme několik vyzkoušených a spolehlivých umístění – na popruhu batoru, na rámu kola a další viz. video. Tracker není vhodné umisťovat do batohu či jinak zakrývat. Pro správné uchycení poskytujeme příslušenství.

Jak správně nastavím GPS tracker?

Nijak. Zapůjčené trackery není třeba nijak nastavovat. Stačí je jen zapnout. Avšak pro časté odesílání zpráv skrze satelitní tracker, jej doporučujeme spárovat s telefonem. Pak lze zprávy psát na mobilu a odesílat přes satelit. Psaní zpráv je tak rychlejší a pohodlnější.

Jak dlouho vydrží baterie trackeru?

Při intervalu odesílání polohy každou minutu vydrží mobilní tracker přes 60 hodin (2,5 dne), při 2minutovém intervalu 120 hodin (5 dní). Standardně jsou trackery nastaveny na 2minutový interval. Satelitní tracker při odesílání polohy každých 10 minut vydrží v provozu přes 5 dní. Oba typy trackerů lze snadno nabít přes USB-C. Běžně je používáme i při měsíčních cestách. Optimální nastavení trackeru s vámi doladíme při objednávce.

Můžu si tracker půjčit pro osobní potřebu i když nepořádám žádný závod? Dá se tracker koupit a službu FollowMe používat pravidelně?

Ano, obojí není problém. Trackery pronajímáme a prodáváme skupinám i jednotlivcům. Při půjčení nebo pořízení trackeru se domluvíme na úpravě služby na míru dle vašich potřeb.

Jak zapnu mobilní tracker a jak poznám, že je zapnutý?

Na horní straně má tracker tlačítko se symbolem vypínače. To stisknete a dlouze podržíte, než se tracker rozbliká (cca 7s). Tracker se vypíná kratším stiskem stejného tlačítka než se rozbliká červená kontrolka (cca 2s). Závodníci většinou tracker obdrží již zapnutý. Pokud svítí či bliká jakákoliv kontrolka, je tracker zapnutý. Pokud nic nebliká ani nesvítí, je vypnutý.

Na mobilním GPS trackeru jsou dvě tlačítka a tři kontrolky. K čemu slouží?

Tlačítko se symbolem vypínače slouží k zapnutí a vypnutí trackeru. Další tlačítko může mít různé funkce, ale standardně je deaktivované. Kontrolky se vztahují k baterii (červená), GPS (modrá) a signálu GSM (zelená). Při závodě se jimi nemusíte nijak zabývat. Stačí, když budete mít tracker zapnutý a správně umístěný.